Оптимальний профіль пластикових вікон

Пластиковий профіль для вікон почали виробляти в Європі в середині ХХ століття. Відтоді в енергоефективності, шумоізоляційних властивостях і комфорті використання вікон ПВХ переконалося вже не одне покоління. Але питання «Який профіль пластикових вікон краще?» стає дедалі гострішим із ширширенням вибору.
оконный профиль

Профіль ПВХ вшир

Найпоширеніші пропозиції на ринку металопластикових вікон можна звести до 3-х типів за шириною. Ви можете купити пластиковий профіль для вікон з монтажною шириною 58 мм, 70 мм і 90 мм. Перша пропозиція класична і походить від ширини дерев'яних вікон, які переважно ми змінюємо на користь пластикових вікон. У кліматичних умовах України він є універсальним і на 100% задовольнить Ваші очікування, якщо установка буде правильною.

70-міліметровий багато споживачів вважають кращим профілем для пластикових вікон, оскільки його термо- і звукобар'єр дещо вищий. Однак, наголосимо, вибирати слід не «як у Васі» або «у людей в центрі Києва», а той оптимальний варіант, який потрібен саме Вам. Адже Вася живе в іншому районі Києва, в новобудовах, біля галасливої автостради і з сильними вітрами. А на головних вулицях столиці пилу й шуму, можливо, значно більше, ніж у Вас.

Ціна профілю для пластикових вікон з товщиною 90 мм буде найвищою. Це конструкція, що поєднується зі склопакетом навіть 50-міліметрової ширини. Але, відразу попередимо, такий виріб, незважаючи на його преміум-рівень, потрібен далеко не всім, хто може його собі дозволити у фінансовому плані.

Як вибрати кількість камер у профілі пластикових вікон

Компанія Okna-Citi рекомендує звертати увагу не тільки на ширину віконного профілю (це основна характеристика, від якої залежить теплоізоляція), але також розібратися з камерністю. Стандартний пластиковий профіль для вікон ховає в собі 3 камери. У кожної є «завдання»: 1) прибирати конденсат, 2) вміщувати металеву складову металопластикових вікон (так званий армуючий вкладиш), 3) створювати повітряну подушку і кріпити віконну фурнітуру. Чим ширше профіль пластикових вікон, тим більше, зазвичай у ньому камер (4-6 для другого і третього типу ширини).

Який же профіль пластикових вікон кращий, якщо розглядати питання в розрізі кількості камер? Якщо вікна ПВХ використовуються в штатному режимі, то Вам із лишком вистачить і 3-камерного профілю. Однак, якщо є ймовірність промерзання (зупинки опалення, нечасте відвідування дачі, наприклад), висока вологість і, як наслідок, схильність до утворення грибка, то краще віддати перевагу віконному профілю з більшою кількістю перегородок усередині.